Česká Transplantační Společnost pacientům   

Český Tým Transplantovaných, z.s.

O nás O Českém týmu transplantovaných Zájemci o členství Zájemci o členství Co nás čeká Co nás čeká Fotogalerie CTT Fotogalerie CTT Výsledky Historie a výsledky

logo CTTO Českém týmu transplantovaných

Český Tým Transplantovaných, z.s.,
se sídlem IKEM, Vídeňská 9, 140 21 Praha 4
IČO 2268 3038.

e-mail: ctt@transplantace.eu

Vítejte na stránkách CTT (Českého Týmu Transplantovaných, z.s.)

 • Zde se pokusíme ukázat vám, kteří čekáte na transplantaci, nevíte co bude dál a jste přesvědčeni, že i když se „to“ povede, váš normální život končí, atd. atd., že se mýlíte.

 • Vás, kteří jste živými důkazy úspěšnosti transplantačních programů a jste alespoň rok po transplantaci srdce, ledviny, jater, plic, pankreatu nebo kostní dřeně a sport pro vás vždy byl a je nadále součástí vašeho životního stylu a váš ošetřující lékař nemá námitky, vyzýváme, abyste si k nám našli cestu.

 • Naše poděkování za život s novým orgánem, kdy se můžeme zase věnovat svým koníčkům, patří nejen všem skupinám odborníků v transplantačních centrech a laboratořích či producentům účinných léčiv, ale také velké skupině neznámých dárců, díky které existujeme. V našem mezinárodním společenství používáme dva výstižné slogany: Gift of life a druhý ..don’t take your organs to heaven, heaven knows we need them here...

Členové výkonného výboru CTT:

Dunda Roman – předseda
Dřevíkovský Tomáš, ing. - místopředseda
Žitný Petr, Mgr. - jednatel

Pozvánka do našich řad

Pozvánka ing. Tomáše Dřevíkovského, místopředsedy Výkonného výboru CTT

Dokumenty sdružení

Cíle a činnost CTT

 • Spolek Český Tým Transplantovaných, z.s. (CTT) je nezávislou, neziskovou a humanitární organizací, sjednocující pacienty po transplantaci, kteří se i po složité operaci věnují svému dřívějšímu koníčku, tj. sportu.
 • CTT zastupuje Českou republiku ve světové federaci her transplantovaných (WTGF ), jejímž členem je od roku 1991 (tehdy pod jménem jiné organizace), stejně jako v evropské federaci (ETDSF) od jejího založení v roce 1999.
 • Čeští transplantovaní sportovci se pravidelně zúčastňují letních i zimních světových her a evropských her. Od vstupu na světové kolbiště se dosud z žádných her nevrátili bez medailí.
 • Konkurence je veliká, WTGF má již 69 členských států ze všech kontinentů a každý rok přibývají další, pro nás stále exotičtější země.
 • V roce 1991, kdy jsme se poprvé zúčastnili světových her jako 36. příchozí stát ještě pod názvem Československo, jsem několikrát zaznamenal poznámku ve smyslu u vás se taky transplantuje??? To byla hodně silná káva...
 • Soutěží se ve všech sportech jako na Olympijských hrách, s výjimkou silových a kontaktních sportů, tzn. není zápas, vzpírání, box, basketbal nebo skok o tyči. Některé sporty jsou trochu přizpůsobeny. Maratón je zkrácen na 10 km; disk, oštěp a kladivo jsou sjednoceny na hod kriketovým míčkem, ale ostatní atletické disciplíny, včetně vrhu koulí, plavecké všech stylů a délek a míčové, tj. tenis, stolní tenis, badminton, volejbal nebo třeba lakros jsou vždy na pořadu, právě tak jako cyklistika. Méně obvyklými disciplínami je bowling, golf nebo kanoistika podle místa konání a pro nás zcela nezvyklou disciplínou byl závod v jachtingu ve Vancouveru nebo Sydney, tj. tam, kde pro tuto disciplínu byly ideální podmínky.

Samozřejmě se nepočítá, že budete špičkovými sportovci. Na hrách soutěží převážně normální lidé, pro které je však sport součástí bytí i přes handicap transplantace. Jistěže existují výjimky, nemoci se celebritám nevyhýbají, např. Mark Cocks, reprezentant Austrálie v Davis Cupu a Wimbledonu ze 70. let nebo na ukázku uvádím několik atletických rekordů: běh 100m 11,18s, běh 200m 23,49s, skok daleký 6,85m nebo vysoký 1,81m. Tím vás ale nechci odradit :). Věk účastníků není ohraničen. Transplantace se bohužel nevyhýbá ani malým dětem a ty také mají právo ukázat sportovního ducha (od 7 let výše), na druhé straně se najdou též aktivní senioři kolem osmdesátky.
Všichni jsme rozděleni do věkových kategorií, aby nedocházelo ke znevýhodnění dříve narozených. Mezi účastníky ze všech koutů planety vládne porozumění díky tomu, že každý závodník ví, že i jeho největší soupeř má za sebou podobný očistec pobytu na JIP nebo dialýzu a transplantaci. Nekalé praktiky, jako aféry se steroidy a dalším svinstvem, které mají se sportem pramálo společného a jsou dobře známé z velkých akcí, zde neexistují (výjimkou jsou léky, které jsou naším denním chlebem na posílení funkce orgánu). Procentuální rozdělení sportovců podle transplantovaných orgánů je přibližně následující: ledviny 50%, srdce a játra po 20% a na plíce, slinivku a kostní dřeň zbývá 10%.

Informace pro dárce

Jelikož jsme nezávislý a neziskový spolek, veškeré naše aktivity financujeme ze sponzorských darů, příspěvků a dotací právnických nebo fyzických osob. Účet CTT je v KB, číslo účtu 43-1729280267/0100.

 • Darovací smlouva.

  Generální sponzor

  Astellas Pharma s. r. o.   

  Hlavní sponzoři

  Medonet + Roche s.r.o.   Nadace Charty 77   Konto bariéry 77   BBraun   Lesy ČR

  Sponzoři

  Královéhradecký kraj Město vrchlabí

  Po evropských hrách transplantovaných a dialýzovaných v roce 2004 byl úspěšný český tým přijat paní Lívií Klausovou na audienci na Hradě. Na hrách v Kanadě v roce 2005 převzala paní Lívie nad naším týmem záštitu, stejně jako letos při cestě na XVII světové hry do Austrálie.

  Více informací

  Další informace získáte na stránkách www.wtgf.org nebo www.etdsf.org, kde najdete údaje o ustavujících dokumentech obou federací, vedení, členských státech, předchozích i plánovaných sportovních soutěžích, výsledcích a rekordech, sponzorování atd.

  Vojta Koudelka - stránky úspěšného člena CTT


 • Transplantační centra Informační zdroje Imunosupresivní léky Slovníček Poradna
  Mapa webu Kontakty Partneři

  Praha běží vstříc transplantacím
   

  Program transplantace ledvin od žijících dárců

  Eulod

  RSS verze 1.0
  RSS (verze 1.0)

   

  Česká transplantační společnost

  Stránky pro odborníky

  Český Tým Transplantovaných

   
  © 2007 Česká Transplantační Společnost Datum poslední aktualizace: 06. 12. 2017